Skip Content

2019 BIAF BUCHEON INTERNATIONAL ANIMATION FESTIVAL

전체보기검색

PROGRAM2019

GUEST

GUEST LIST

  • Denis DO
    Director, Jury
  • Yoshimi ITAZU
    Director, Jury
  • YOON Ga-eun
    Director, Jury
  • Anna BUDANOVA
    Director, Jury
  • Minkyu LEE
    Director, Jury
  • Céline DEVAUX
    Director, Jury
  • Agnė ADOMĖNĖ
    Producer, Jury
  • Sébastien ONOMO
    Producer, Jury
  • JANG Nari
    Director, Jury
  • Mickael COEDEL
    Animator, Jury
  • SHIM Sangjong
    Jury
  • Harim
    Musicien, Jury
  • KIM Yanghee
    Music Director, Jury
  • KATABUCHI Sunao
    Director – Special Program
    Master Class
  • Stéphane BLIES
    Director – International Competition Feature Film
    <Zero Impunity>
  • Nicolas BLIES
    Director – International Competition Feature Film
    <Zero Impunity>
  • YAMAMOTO Yutaka
    Director – International Competition Feature Film
    <Twilight>
  • Anders MATTHESEN
    Director – International Competition Feature Film
    <Checkered Ninja>
  • Thorbjørn CHRISTOFFERSEN
    Director – International Competition Feature Film
    <Checkered Ninja>
  • Ron DYENS
    Producer - International Competition Feature Film, Short Film
    <Marona’s Fanstastic Tale>, <Melting Heart Cake>, <Mr. Mare>, <And then the Bear>,
    <The Giraffe>
  • LEE Sungkang
    Director – International Competition Feature Film
    <Princess Aya>
  • Mitsugu IWANO
    Producer – International Competition Feature Film
    <HUMAN LOST>
  • Ivan ROUVEURE
    Producer – International Competition Feature Film
    <The Swallows of Kabul>
  • HAYASHI Shunsaku
    Director - International Competition Short Film
    <Leaking Life>
  • Chintis LUNDGREN
    Director - International Competition Short Film
    <Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves>
  • Draško IVEZIĆ
    Animator - International Competition Short Film
    <Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves>
  • KUBO Yutaro
    Director - International Competition Short Film
    <The Girl from the Other Side>
  • MAIYA Satomi
    Director - International Competition Short Film
    <The Girl from the Other Side>
  • Agnès PATRON
    Director - International Competition Short Film
    <And then the Bear>
  • OSHIYAMA Kiyotaka
    Director - International Competition Short Film
    <SHISHIGARI>
  • HIRAI Akane
    Director - International Competition Graduation Film
    <Memory of blue>
  • YANAGIDA Ryosuke
    Director - International Competition Graduation Film
    <Memory of blue>
  • Melissa CULHANE
    Director - International Competition Graduation Film
    <A Quack Too Far>
  • Fokion XENOS
    Director - International Competition Graduation Film
    <Heat Wave>
  • CHEN Yu-i
    Director - International Competition Graduation Film
    <Stay One More Night>
  • YAMAGUCHI Mai
    Director - International Competition Online
    <Journey to the beyond>
  • Wong Ying KWAN
    Director - International Competition Online
    <Amaryllis>
  • Ng Wing KIU
    Director - International Competition Online
    <Amaryllis>
  • Kotono HIRAI
    Director - International Competition Online
    <Honey>
  • Katie STEED
    Director - International Competition TV&Commissioned Film
    <DAVSS: The Monster>
  • Davey JOSE
    Director - International Competition VR Film
    <Living with Spinal Cord Injury>
  • Matea MILIĆ
    Animafest Zagreb Producer
  • Sébastien SPERER
    Annecy International Animated Film Festival Programmer
  • Karin VANDENRYDT
    Anima, Animated Film Festival Brussels Programmer